Vineri 15.10.2021, ora 10.00, va avea loc Ședința Extraordinară a Consilului Local Oltenița

Sedinta extraordinara a Consiliului Local al municipiul Oltenita, convocata de indata pentru data de Vineri 15.10.2021, ora 10.00, prin mijloace electronice (google meet)

Proiecte pe ordinea de zi:

– Proiect de hotarare pentru rectificsrea bugetului local al U.A.T. Municipiul Olteniţa, pe anul 2021; iniţiator: Milescu Costinel-primarul municipiului Oltenita.

– Proiect de hotarare privind predarea către Ministerul Lucrărilor Publice, Dezvoltării si Administraţiei prin Compania Naţională de Investiţii “C.N.I.” S.A., a amplasamentului şi asigurarea condiţiilor în vederea executării obiectivului de investiţii Proiect tip-”CONSTRUIRE CRESA MARE,MUNICIPIUL OLTENITA,JUDEŢUL CALARASP, bransare utilitati; iniţiator: Milescu Costinel-primarul municipiului Oltenita.

– Proiect de hotarare privind preluarea de către municipiul Oltenita si inscrierea in domeniul privat al acestuia,a terenurilor neatribuite,ramase la dispoziţia Comisiei locale pentru stabilirea dreptului de proprietate privata asupra terenurilor Oltenita; iniţiator: Milescu Costinel-primarul municipiului Oltenita.

-Proiect de hotarare pentru stabilirea datelor de identificare a unor străzi din municipiul Oltenita si trotuarelor aferente acestora; iniţiator: Milescu Costinel-primarul municipiului Oltenita.

-Proiect de hotarare privind darea în administrare către S.C. Ecosal Servicii Olteniţa S.R.L., a unui teren aparţinând domeniului public al municipiului Olteniţa, in suprafaţa de 1414 mp.,situat în municipiul Olteniţa, Bd. Tineretului, nr. 159-161. iniţiator: Milescu Costinel-primarul municipiului Oltenita.