VIDEO / Sedinta Ordinara a Consiliului Local al municipiului Oltenita din 11.03.2022

ℹ️ Vineri, 11 martie 2022, a avut loc sedinta ordinara a Consiliului Local al municipiului Oltenita.
💻 Sedinta s-a tinut online, pe platforma google meet. Pe ordinea de zi au fost discutate si supuse votului urmatoarele proiecte de hotarare:
-Proiect de hotarare pentru aprobarea participarii si depunerii cererii de finantare aferente proiectului ” Cresterea sigurantei pacientilor din Spitalul municipal Oltenita”-initiator primar Milescu Costinel;

– Proiect de hotarare pentru aprobarea Documentatiei de avizare lucrarilor de interventie pentru obiectivul de investitie ” Reabilitare sistem de canalizare vechi-municipiul Oltenita”-initiator primar Milescu Costinel.
 – Proiect de hotarare privind aprobarea costului mediu lunar de intretinere beneficiarilor serviciilor furnizate de tre minul pentru persoane varstnice”Sf.Gheorghe” din cadrul Direcţia Asistenta Sociala Oltenita pentru anul 2022;initiator Milescu Costinel-Primarul municipiului Oltenita.

Proiect de hotarare privind aprobarea bugetului unitatii administrativ teritoriale municipiul Oltenita pe anul 2022 si estimării bugetare pentru anii 2023,2024,2025;initiator Milescu Costinel- Primarul municipiului Oltenita.

Proiect de hotarare privind utilizarea excedentelor inregistrate la 31.12.2021 de bugetul local si unele institutii publice locale finantate din bugetul local si din venituri proprii;initiator Milescu Costinel-Primarul municipiului Oltenita.

Proiect de hotarare privind alocarea sumei de 802.000 lei pentru finanţarea programelor sportive ale Asociaţiei Club Sportiv Municipal Olteniţa, in anul 2022;initiator Milescu Costinel- Primarul municipiului Oltenita.

Proiect de hotarare pentru modificarea art.14 si 16 din anexa la Hotărea nr. 106/ 31.08.2017 Consiliului local al municipiului Oltenita privind stabilirea unor masuri pentru buna gospodărire municipiului Olteniţa;initiator Milescu Costinel-Primarul municipiului Oltenita.

Raportul Primarului municipiului Oltenita privind starea economica,sociala si de mediu in municipiul Oltenita, pe anul 2021.

Diverse.
– Procesul Verbal al sedintei din 24.02.2022