Se vor suplimenta locurile pentru vaccinare la centrul din incinta Școlii Gimnaziale “Mircea Eliade” Oltenița

Începând cu ziua de marți, 13.04.2021, la centrul de vaccinare din incinta Școlii Gimnaziale “Mircea Eliade” se vor suplimenta locurile pentru vaccinare.
ℹ️ Capacitatea actuală, de 2 fluxuri, va fi suplimentata cu înca unul. Astfel, numărul de doze administrate va crește, de la aproximativ 120/zi, la 𝟏𝟖𝟎 𝐝𝐞 𝐯𝐚𝐜𝐜𝐢𝐧𝐮𝐫𝐢/𝐳𝐢.
𝟎𝟖.𝟎𝟒.𝟐𝟎𝟐𝟏 – 𝐎𝐥𝐭𝐞𝐧𝐢𝐭̦𝐚, 𝐫𝐚𝐭𝐚 𝐢𝐧𝐜𝐢𝐝𝐞𝐧𝐭̦𝐞𝐢: 𝟓.𝟒𝟖 🔻 𝟏𝟒𝟕 𝐝𝐞 𝐜𝐚𝐳𝐮𝐫𝐢 𝐢𝐧 𝐮𝐥𝐭𝐢𝐦𝐞𝐥𝐞 𝟏𝟒 𝐳𝐢𝐥𝐞
Publicăm zilnic pe platforma de informare locală date despre campania de vaccinare și evoluția numarului de cazuri #COVID19 . Aceasta se poate accesa la adresa:
📶Platforma cuprinde grafice legate de evoluția pandemică din municipiul #Oltenița si județul #Călărași și actualizări zilnice ale situației cazurilor COVID-19.