Ordinea de zi a Ședinței Consiliului Local din data de 08.04.2021

Mâine, 08.04.2021, plenul Consiliului Local este convocat pentru o ședință extraordinară.

Aceasta se va desfășura online, pe platforma Google Meet, iar înregistrarea va fi transmisă către public.

Ordinea de zi a ședinței cuprinde următoarele proiecte, care se pot consulta făcând click pe fiecare în parte:

– Proiect de hotarare pentru modificarea si completarea H.C.L. nr.28/29.03.2021 privind aprobarea funcţionarii Serviciului Public Căminul pentru Persoane Varstnice”Sfantul Gheorghe” Oltenita si Serviciului Public Unitatea de Asistenta Medico- Sociala Oltenita, ca unitati de asistenta sociala, fara personalitate juridica, in cadrul Direcţiei Asistenta Sociala Oltenita, din subordinea Consiliului local al municipiului Oltenita;initiator: Milescu Costinel-primarul municipiului Oltenita.

– Proiect de hotarare pentru modificarea Hotararii nr.27/29.03.2021 a Consiliului local al municipiului Oltenita privind inchirierea prin licitatie publica a 4 loturi terenuri agricole, apartinand municipiului Oltenita;