Comunicat E-Distributie Dobrogea cu privire la intreruperea energiei electrice in Municipiul Oltenita in zilele de 10 si 11.03.2021 pentru modernizarea instalatiilor electrice

E-Distributie Dobrogea transmite cetatenilor ca energia electrica se va intrerupe in municipiul Oltenita in zilele de 10 si 11.03.2021 pentru modernizarea instalatiilor electrice.

E-Distribuţie Dobrogea regretă neplăcerile resimțite de clienți în cazurile în care aceste lucrări, efectuate pentru a preveni eventuale probleme în alimentare, perturbă temporar activitățile acestora.

Următoarele întreruperi se vor realiza pentru a asigura capacitatea rețelei de a funcționa și alimenta clienții în bune condiții:

• Fara tensiune in ziua de 10.03.2021 intre orele 09.00-17.00 : Bloc garsoniere zahar; Garsoniere Eminescu; Bloc FZ1;FZ2;FZ3; Garoniere fete; str.Mircea Eliade intre Gral Manu si Bdul Republicii; str.H. Radulescu intre Mihai Eminescu si Bdul Republicii; str.Mihai Bravu intre Mihai Eminescu si Republicii.
  • Fara tensiune in ziua de 11.03.2021 intre orele 09.00-17.00 : strazile: Gen.Manu intre 23Aprilie si Pescarilor; str.CA Rosetti,Dunarea,Traian si Pescarilor intre Ge.Manu si Lucian Popescu.